Багато людей бояться лікувати зуби. І часті візити до стоматолога викликають у них серйозний стрес. На щастя, сучасна стоматологія дозволяє відновити посмішку всього за декілька днів, навіть при повній відсутності зубів, завдяки методу одномоментної імплантації.
Суть одноетапної імплантації зубів
Класичний метод імплантації проходить в два етапи: спочатку встановлюється титановий «корінь», якому дається чотири-шість місяців на приживлення. Опісля повноцінного вростання імплантату – пацієнт проходить повторну операцію: до титанової основи кріпиться спеціально виготовлений металокерамічний або цирконієвий протез. Зазвичай таке лікування може зайняти до півроку. Саме тому, даний метод лікування доволі часто буває не зручним для пацієнта. Чому? По-перше, дискомфортно залишатися без зуба протягом такого тривалого терміну. По-друге, важко перенести дві операції: фізично, психологічно і матеріально.
Переваги одномоментної імплантації
Відмітна особливість одноетапної імплантації в тому, що після установки титанової основи на неї протягом 1-3 днів ставиться протез. Зазвичай це полегшений тимчасовий варіант, який потім можна замінити на спеціально виготовлений постійний. Для установки імплантату досить невеликого проколу.
Крім цього одноетапна імплантація:
- Не потребує постійних візитів до стоматолога. Це означає, що за один візит ви можете видалити зуб і поставити імплантат.
- Для отримання нової посмішки (навіть якщо зуби повністю відсутні) слід витратити до трьох днів.
- Економніша. Не потребує додаткових витрат на кісткову пластику (підготовки місця для імплантату) на відміну від класичного методу імплантації.
- Має невеликий список протипоказань.
- Операція проходить без розрізів і швів – не виникають набряки чи ускладнення та відбувається швидке післяопераційне загоєння.
Коли дозволено проводити одномоментну імплантацію?
Слід не забувати, що імплантація – це процес, який має строгі показання. Тому в стоматології існують ситуації, коли хірург-імплантолог може розглядати одномоментну імплантацію, як один із варіантів для лікування пацієнта. Серед них виділяють:
- Травматична втрата зуба (вивих або перелом кореня).
- Щільна структура кістки.
- Необхідний обсяг кістки для міцного закріплення імпланта.
Коли не можна проводити одномоментну імплантацію?
Розуміємо, що перспектива видалити зуб і відразу ж встановити імплантат є вкрай привабливою і бажаною. Але іноді для досягнення якісного результату потрібно трохи почекати. Недарма кажуть, що тихіше їдеш – далі будеш. Тому якщо стоматолог-імплантолог настійно рекомендує дочекатися загоєння кістки, вам слід його послухати, адже ви теж зацікавлені в результаті лікування.
Основними протипоказаннями для установки імпланта відразу після видалення зуба є:
- Молодий вік пацієнта (до 18 років) – якщо потрібно видалити зруйнований зуб, то для його імплантації доведеться почекати закінчення періоду росту.
- Пориста структура кістки.
- Запалення в області видаленого зуба (кіста, гранульома).
- Непередбачене травматичне видалення зуба – це часто буває при видаленні непрорізаних зубів, зрощених з кісткою.
- Важкі хронічні соматичні захворювання (стан після інфаркту або інсульту та ін.).
- Захворювання крові.
Види одномоментної імплантації
Існує три варіанти за якими будуть розвиватись події після установки імплантата.
Перший варіант: З ушиванням ясен
У цьому випадку після видалення зуба та імплантації, на ясна накладають шви та імпланта у роті не стає видно. В такому стані імплант перебуває до повної інтеграції, тобто приживлення. Це триває від 3 до 6 місяців.
Другий варіант: З установкою формувача ясен
Трапляється, що після екстракції (видалення зуба) стан ясен не дозволяє встановити коронку. В такому випадку стоматолог-імплантолог ставить формувач ясен, який допомагає відтворити потрібний рельєф для подальшої установки коронки.
Звертаємо увагу, що формувач ясен не впливає на якість приживлення імпланта та його майбутнє протезування.
Третій варіант: З установкою тимчасової коронки
Один із методів, коли пацієнту встановлюють тимчасову коронку в зоні, де відсутність зуба буде явно помітно оточуючим. Процес установки відбувається одразу після проведення імплантації. Стоматолог-імплантолог закріплює формувач ясен, а ортопед отримує відбитки для коронки. Протягом дня пацієнт отримує пластмасову коронку на імплант. Вона легка і не перевантажує встановлений імплант. Після приживлення (через 3-6 місяців) коронку можна замінити на металокерамічну або цирконієву.
Етапи одноетапної імплантації
Процедуру розподіляють на п’ять етапів. Детально розказуємо про кожен із них.
Перший етап: Комплексний огляд порожнини рота
На даному етапі стоматолог проводить діагностичні маніпуляції і розповідає пацієнту про стан кісткової тканини і зубів.
Другий етап: Підготовка
За рекомендаціями стоматолога пацієнт усуває всі стоматологічні проблеми в ротовій порожнині, якщо вони звісно виявлені на огляді, та проходить процедуру професійної гігієни порожнини рота.
Третій етап: Видалення
Безпосереднє видалення зуба/зубів і встановлення на його місце необхідної кількості протезів.
Четвертий етап: Фіксація тимчасової коронки
П’ятий етап: Завершальний (ортопедичний)
Етап на якому відбувається фіксація постійної коронки. Лікар-стоматолог проводить огляд порожнини рота і дає оцінку стану імплантатів, роблячи висновок, що вони «прижилися», потім відбувається заміна тимчасової пластмасової коронки на постійну. Вона візуально і функціонально повністю замінює відсутній зуб.
Одномоментна імплантація зубів у Львові: в яку клініку звернутись?
Найголовніше для пацієнта – це знайти клініку, де дана операція виконується грамотно. Одномоментна імплантація зубів у Львові – один з напрямів діяльності стоматологічної клініки «Терадент». У нас працює досвідчений стоматолог-імплантолог Олександр Терлецький, який використовує у лікуванні найбільш прогресивне обладнання, якісні матеріали для виготовлення імплантатів і протезів.
Подбайте про своє здоров’я – зробіть одномоментну імплантацію в стоматологічній клініці «Терадент», результати якої перевершать усі ваші сподівання!